Alla resultat från Lillkorpen

Från årskurs 1 till 9:
Lillkorpen - alla som sprang

Årskurs 1 Sorkar 1710 m (57 deltagande lag)

Lyckåker skolan, Åskorienterarna

Teodor Sidefors Filip Fredricsson Isaac Pettersson

Havdhem skolan, Havdhem Lag 2

Noel Käldare Fabian Nordin Isac Pettersson

Tjelvar skolan, Eldbomberna

Max Hallberg Anton Hägerstrand Johan Göthberg

Garda skolan, Eldklotet

Joakim Selander Hannes Smitterberg Linnea Funk

V-hejde skolan, Skogsgänget

Albin Järlsäter Rasmus Persson Viktor Persson

Dalhem skolan, Elden

Elias Magnusson Emrik Nilsson Agnes Jonsson Simon Andersson

Tjelvar skolan, Målspurtarna 2

Emil Ronsten Emil Karlsson Benjamin Svenden

Athene skolan, Athene Racers

Paul Andreasson Oscar Danielsson

Väskinde skolan, De Svarta Samurajern

Juliuz Lindgren Melvin Hansson Tobias Åhlberg

Humlegårds skolan, BLIXTARNA

David Widerström Linus Kahl Noha Seldemar

Gråbo skolan, De Tre Snabba Blixta

Daniel Söderströ Liam Wiman Kevin Persson

V-hejde skolan, Sportkillarna

Måns Djurberg Linus Burgedahl Herman Österholm

Endre skolan, Knattarna

Duncan Robertsso Robin Fagerström Knattarna

Öja skolan, De Tre Knattarna

Petter Sjödoff Veiner Sjödoff Gabriel Lif

Fole skolan, Lego

Vilgot Steffenbu Andreas Björklund Edvin Nilsson

Fole skolan, Skogsknuttarna

Jacob Andersson Fabian Gustafson Erik Nilsson

Garda skolan, Krabborna

Andre Pettersson Isak Olsson Thelma Jacobsson

Sanda skolan, Speedy Boys

Kenny Tegelström Dennis Pettersson Gabriel Koring

Väskinde skolan, Fotbollskillarna

Christian Wihlbo Filip Hägglund Elmer Ogestad

Dalhem skolan, Mästarna

Erik Klasén Isac Björebro Micaela Ahlby

Högby skolan, SNABBA VALPEN

Anton Olsson Victor Nordahl Hampus Duse

Väskinde skolan, Runescape-Laget

Gabriel Bendelin Cesar Talén Johannes Larsson

Havdhem skolan, Havdhem Lag 1

Marcus Hermansso Fabian Ljunberg Westbe Linus Hederstedt David Rasmusson

Kräklingbo skolan, Fantastiska Trion

Elise Rödel Mattias Levin Sigrid Martinsson

Tjelvar skolan, Målspurtarna 3

Noel Sundvall Philip Svenden Anton Appelqvist Linus Stillman

Högby skolan, ELD I BAKEN

August Hallin Loke Holmstedt Filip Smedberg

V-hejde skolan, Visbylaget

Herman Wahlgren Karl Östberg Hugo Jonsson Jesper Molin

Terra Nova skolan, Star Wars

Alex Lindh Gustav Lindvall Axel Branting William Molthon

Gråbo skolan, Gråbogänget

Jonathan Olsson Morgan Klintberg Simon Sundahl

Väskinde skolan, Järngänget

Matilda Persson Mirjam Nordin Jonathan Jansson Joel Andreason

Endre skolan, De mystiska männen

Mattias Österdah Dan Svensson De Mystiska Männen

Solklints skolan, Tigrarna

Albin Westfält Emil Lundgren Gustaf Lundin Alice Lundgren

Roma kyrkskola, Älgarna

Neo Solander Daniel Gardelin Milla Jacobsson

Montessori skolan, FISKARNA

Ester Kjellberg- Elof Kjellberg-Olofsso Klara Barnes

Gråbo skolan, Sprattelgubbarna

Alvin Lisa Albin

Lyckåker skolan, Monsterbollarna

Olle Fritz Simon Plenninge Gustav Andersson

Sanda skolan, Dom tre små Aporna

Antonin Sabek Abbe Stenman Albin Boman

Havdhem skolan, Havdhem Lag 3

Jhon Lindgren Casper Ekedahl Niklas Larsson

Väskinde skolan, Grabbarna Cross

Max Ruthström Tobias Koorem Johan Claesson Simon Jonsson

Tjelvar skolan, Tomaterna

Martin Löfdal Oscar Nilsson Khaled Sleiman

Okänd, Eldbarnen

Isak Alma Ejvind

Tingstäde skolan, De Snabba Geparderna

Emmie Hellström Mattheus Broe Hakala Linus Hagström

Lyckåker skolan, Blixtvingarna

David Lagerqvist Anton Thulin Linus Plenninge

V-hejde skolan, Dragons

Theo Kristoferss Albin Boklund Theodor Dufvenmark David Sandman

Gråbo skolan, Gråbograbbarna

Anders A Schwanb Noel Broman Jonatan A Schwanbom

Athene skolan, Atheneligan

Ludwig Öström Jonas Lott Mathilda Drottenmyr Rebecca Mann

Fole skolan, Dragons

Robin Lind Tim Andreasson Elliot Jansson Åkerb

Lyckåker skolan, Örnarna

Adam Jakobsson Svante Rosengren Filip Andersson

Norrbacka skolan, Grabbarna Grus

Philip Filling Albin Rieém-Lindgren Axel Byström

Terra Nova skolan, De Snabba Geparderna

Hampus Steen Anton Wessberg Alfred Magnusson

Tjelvar skolan, Misilerna

Hannes Kvie Alexander Lagerman Måns Östergren

Årskurs 1 Töisar 1710 m (43 deltagande lag)

Klinte skolan, Lejonen

Ellen Niklasson Wilma Toffén Oskar Lundmark

Sanda skolan, Super Gilrs

Sabina Andersson Petra Pettersson Elina Åkerbäck

Vänge skolan, Stjärnskotten

Amanda Malmqvist Rina Magnusson Klara Wiman

Endre skolan, Korpen

Fanny Daun Elsa Roos Korpen

Fole skolan, Blixten MFM

Fanny Jacobsson Matilda Jacobsson Matilda Ahlin

Solklints skolan, De Tre Coolingarna

Ebba Löfgren Tilde Eriksson Linnea Genitz

Athene skolan, Estrellas De Athene

Natalie Thored Natalie Wramner Kajsa Palmgren

Terra Nova skolan, Blixtarna

Anja Gandå Tove Sandelin Cecilia Ahlgren

Klinte skolan, Rockers

Amanda Nordborg Amanda Runfeldt Erika Wengberg

Norrbacka skolan, E-Laget

Elin Sigalit Engla Dahlström Ellen Schager

Norrbacka skolan, Superlaget

Blanka Linge Olivia Qvist Annie Engström Aifons Frid

Högby skolan, RAKETERNA

Humla Öhman Saga Sundblad Joakim Jakobsson

Lyckåker skolan, Supertjejerna

Johanna Jakobsso Maja Gustafsson Kajsa Qvist

Tjelvar skolan, Målspurtarna 1

Alice Ekelund Astrid Norragård Malva Thaning Sofia Benczy

Dalhem skolan, Blixtarna

Ella Kolmodin Amanda Martis Edvin Söderström

Tingstäde skolan, De Coola Döskallarna

Nellie Adman Fanny Ringbom Emil Legrell

Lärbro skolan, CCM

Clara Levin Casper Carlsson Maria Åberg

Högby skolan, ABBA

Julia Larsson Sarah Hultberg Maria Jakobsson

V-hejde skolan, Hästtjejerna

Amanda Bering Felicia Björkqvist Tuva Erixson Cornelia Johanss

Högby skolan, VINNARLAGET

Victoria Nilsson Tova Tuovinen Emma Hovland

Klinte skolan, Delfinerna

Sofia Knutas Zebastian Arscans Tilde Lyberg

Väskinde skolan, Blixtarna

Evelina Johansso Beata Pettersson Emma Sjöberg

Roma kyrkskola, Snabba Fladdermössen

Ebba Nyberg Theodor Granvald Tilly Dahlarve

Lärbro skolan, Knasbollarna

Kevin Persén Isabell Pettersson Minea Karlsson

Roma kyrkskola, Vilse I Skogen

Ebba Boberg Kevin Olsson Evelin Forsberg

Endre skolan, Wilmatoveamandagänge

Tove Lawergren Wilma Daun Amanda Lingwall

Tjelvar skolan, SPRINGTJEJERNA

Moa Pettersson Maya Holmstedt Pelin Toprak

Gråbo skolan, Superstars

Märta Klintström Fanny Johansson Sara Wegelius

V-hejde skolan, Blixtbollarna

Elin Dahl Saga Unnerfelt Alma Hedlund

Lyckåker skolan, Guldbollarna

Sara Widegren Ka Tuva P Svanborg Hanna Christiansson Elvira Stenhoff

Lärbro skolan, 3 Busungar

Clara Jakobsson Emma Godman Ebba Kloth

Sanda skolan, Superettorna

Olivia Nilsson Emilia Norragård Timothy Lindqvist

Väskinde skolan, Glitterrosorna

Clara Sundberg Ofelia Carlén Sophie Winberg

Gråbo skolan, Beckham Girlz

Maria Johansson Nathalie Hallberg Jamme Lisa Lundström Samra Debesy

Humlegårds skolan, Payex Brudarna

Nellie Schwartz Livia Bjuresten Hilda De Boer

Dalhem skolan, Skogsspringarna

Johanna Malmborg Alma Kappel Oscar Gahnström Ellinor Petterss

Norrbacka skolan, 123 Spring

Tiffany Petterss Jessica Rohnström Zacharias Jebali

Norrbacka skolan, LMR

Mira Fehling Lovisa Johansson Rebecka Karlsson Gustav Arnefors

Garda skolan, Smurfarna

Elsa Ahlström Jonna Larsson Annie Blom

Gråbo skolan, Hästgänget

Agnes Ringvall Jennifer Olsson Olivia Gundel

Gråbo skolan, Lillkorpenmästarna

Jessica Höglund Tilde Söderlund Jennifer Dashuri Leila Muhanned

Humlegårds skolan, Humlorna

Tyra Rodlert Caroline Enström Tilde Säldemar Isa Gernt

Årskurs 2 Sorkar 1740 m (49 deltagande lag)

Terra Nova skolan, Dom 4 Superblixtarna

Jakob Casper Elias Anthony

Eskelhem skolan, Köttbullarna

Adam Åkerblom Kevin Bäckstäde Hampus Pettersson

V-hejde skolan, Flamman

Herman Norrby Emil Bering Cosmos Sharman

Fole skolan, SOS Fole

Samiuel Östman Rasmus Virgin Theodor Malmerfelt Linus Söderström

Allé skolan, Gladiatorerna

Axel Björkqvist Filip Johnsson Gustav Levin

Dalhem skolan, Flammande Blixtarna

Vincent Ruthströ Cornelia Nordahl Niklas Ekman

Allé skolan, Allé Och Gänget

Gustav Söderströ Dante Sandgren William Tängeskog Elias Pehrsson

Solklints skolan, Blixtarna

Simon Johansson Rickard Cederqvist Alva Bingström

Gråbo skolan, Herkules Killarna

Pontus H Petters Isaac Ripman

Tjelvar skolan, Rumpnissarna

Jesper Lindström Zeb Wiman Isak Funk

Lyckåker skolan, De 4 Blixtarna

carl jakobsson alfons nilsson Adam Henriksson Fabian Lusth

Tjelvar skolan, SAV

Adam Fischer Samuel Tomsson Victor Lindström

Norrbacka skolan, N.A.L.

Alexander Munthe Niklas Westberg Lino Lyander

Lyckåker skolan, Superblixtarna

Niclas Dahlström Olle Svangren Nelly Gustavsson

Väskinde skolan, Peekaboo

Sebastian G Bend Vige Ekelund Samuel Larsson

Lyckåker skolan, Eldbollarna

Oskar Simon Jesper

Väskinde skolan, MKS

Kasper Lindberg Maja Elofsson Simon Karlkvist

Terra Nova skolan, Rumpnissarna

Elias Olofsson Philip Gardell Alex Olofsson

Lärbro skolan, Alvin O Gänget

Alvin Larsson Oskar Torndahl Theodor Gardelin Isak Olofsson

Fole skolan, Fartdårarna

Cecilia Petterss Anton Södergren Julius Calla Kjellin Anna Thålin

Norrbacka skolan, Voltarna

Lucas Bejrum Isac Bejrum Jonathan Asplund Victor Hejdenberg

Fårösund skolan, Färjestad

Isabelle Lundber Nathanael Hedberg Fredrik Gustafsson Elias Östergren

Dalhem skolan, Svampbob And Patrick

Casper Bergsten Emil Jansson Vakant

Gråbo skolan, Knatte Fnatte Tjatte

William Ohlsson Fanny Svensson Karl Duckert

Väskinde skolan, Pokémon Nördarna

Jonathan Falleni Simon Livemo Adrian Nordgren

Allé skolan, Smurfarna

Hugo Nilsson Kristoffer Holmberg Melker Jakobsson

Fårösund skolan, Star Wars

Gordon Pettersso Oskar Pettersson Ida Söderlund

Norrbacka skolan, Superlegobitarna

Erik Engström Ville Hagman Henning Engström Arvid Östanbo

Athene skolan, De Tre Musketörerna

Emil Lindgren Rasmus Lydahl Anton Pedersen

Tingstäde skolan, De 3 Farligaste Rock

Pelle Yttergren David Yttergren Kalle Horwitz

Sanda skolan, Starwars Diggarna

Johannes Johanss Christoffer Gadd Adam Bjarneby

Garda skolan, Vi Har Glömt Namnet

Hugo Linnea Emil

Allé skolan, Geparderna

Emil Söderling William Unger Samuel Wattskog Joar Gutesson

Dalhem skolan, Superköttbullarna

Malte Lundberg Lucas Hjerp Arvid Lindby

Endre skolan, Cross-Gänget

Linus Örevik Filip Johansson Rickard Thimgren

Gråbo skolan, De 3 Olonborrarna

Alexander Elevik Nelli Östman Jakob Wilson

Gråbo skolan, Orienteringsmästarna

Victor Hagström Rasmus Grönvall

Gråbo skolan, Döskallespringarna

Khevin Karlsson Joel Nilsson Linus Molin

Lyckåker skolan, Kalles Kaviar

Edvin Johnsson Lukas Mattsson Simon Yllander David Nilsson

Sanda skolan, Data Nördarna

Noah Johansson Wiktor Åkerbäck Isak Cederqvist

Solklints skolan, Djungelpatrullen

Oskar Roswall Cevin Söderqvist Amanda Gustafsson Marcus Granqvist

Stånga skolan, Vinnarna

Christia Vandenb Alex Pettersson Jesper Van Den Bosch

Terra Nova skolan, Habbo Stars

Emrik Ahlström Hugo Svensson Felix Johansson

Tjelvar skolan, LMJ

Markus Högberg Ludvig Hägglund Jesper Nannsjö

Tjelvar skolan, Blin Bling Spring

Alfred Sandberg Nelly Dahlbom Emilia Olsson Joar Ronsten

V-hejde skolan, Kimvidton

Kim Larsson Arvid Grufstedt Anton Johansson

Årskurs 2 Töisar 1740 m ( 50 deltagande lag)

Lyckåker skolan, Svaidetrillingarna

Tuva Nikolausson Agnes Englund Tilda Nikolausson

Athene skolan, The Blue Wings

Kira Penttinen Eden Lev Lova Nyström

Väskinde skolan, E.H.E

Hanna Nilsson Emma Nygren Ellen Bäckström

Allé skolan, Stjärnorna

Ebba Ronquist Fanny Wintergard Ida Larsson Freja Fernholm

V-hejde skolan, BLIXTARNA

Milla Fagerström Elina Malm Annie Sjöndinkahlbom

Fole skolan, Starteam

Ellen Edmundson Fridaeriksson Cornelia Jakobsson Edvin Norman

Lyckåker skolan, Supergirls

Hilda Bogren Ellen Broström Maja Lingström

Lärbro skolan, Cheta Girls

Ida Johansson Lisa Ekström Duangchai Hamrenchi

Tingstäde skolan, John Deere

Erica Norberg Amanda Johansson Jacob Liljgren

Eskelhem skolan, De Svarta Hästarna

Lova Tilde Ida

Tingstäde skolan, Dragoongirls

Minna Nilson Yli Julia Skalberg Natasha Eriksson

V-hejde skolan, Änglarna

Emelie Törnqvist Emilia Halldén-Rassing Saga Rogersdotter

Terra Nova skolan, SUPERSTARS

Wilma Hultén Emma Olofsson Lova Britse

Väskinde skolan, Vinnarskallarna

Nora Eriksson Clara Magnusson Ebba Gahnström

Väskinde skolan, Hannah Montanafansen

Linnea Wikström Moa Silfver Ebba Jakobsson

Lyckåker skolan, Silverliljorna

Anna Leion Gry Pettersson Lykke Leino Karin Tafvelin

Gråbo skolan, Spring Stars

Josephin Höglund Nora Rosèn Lisa Khalayan

Terra Nova skolan, Terras Tuffa Töisar

Tolou Magnusson Moa Andersson Alva Ladebäck Alma Persson

Norrbacka skolan, Diamanterna

Molly Berggren Tova Stenström Lindström Ellen Wahnström

Fårösund skolan, Häst Tjejerna

Maja Molander Linnea Werkander Lisa Jonsson

Lyckåker skolan, Orienteringsstjärnor

Rebecka Engström Johanna Karlström Moa Ahlgren

Lyckåker skolan, Handbollsgänget

Clara Lagerström Emilia Bergvall Ida Wisén Linnéa Karlsson

Endre skolan, Vildhästarna

Amanda Larsson Alice Leander Stephanie Söderström

Lyckåker skolan, Gutetjejerna

Moa Segerdahl Wa Emellie Osterman Tezz Gerkens My Nygren

Tjelvar skolan, Love, Love, Love

Agnes Tönseth Beata Henriksson Samira Belkouche

Terra Nova skolan, Superstjärnorna

Frida Lickander Elin Klintberg Alice Ekman Nora Lindholm

Solklints skolan, 3 Söta Karameller

Isabell Othberg Linnea Hallin Sebastian Kippel

Lärbro skolan, The Three Angels

Smilla Pettersso Lina Larsson Gabriella Gräsman

V-hejde skolan, Superstars

Amanda Smedberg Elin Pettersson Alva Eneqvist

Tingstäde skolan, Gogirls

Wilma Gahnström Matilda Vetter Emmy Bolin

Gråbo skolan, Atlas Gudinnor

Lina Myrbäck Amanda Lundblad Suleka Ahmed Mohamed

Allé skolan, Guldtigrarna

Josefine Brobäck Melissa Paulsson Emma Fäger Moa Olofsson

Endre skolan, Kattungarna

Julia Nyström Matilda Gerndt Idalina Sjöman

Athene skolan, Sporty Monkey

Malin Marcusson Siri Silfvergren Mira Kidvall

Garda skolan, Lopporna

Ebba Alicia Olivia

Sanda skolan, Elden

Sara Burman Amelia Nilsson Christian Hoas

Fårösund skolan, Bamseorienterar

Anna Bogren Ella Bogren Maja Herlitz

Öja skolan, Jönssonligan

Johan Fröling Johanna Nyberg Tyra Lindgren

Eskelhem skolan, Tre Små Morötter

Mathilda Larsson Wilma Lundin Agnes Ahlin

Norrbacka skolan, JMD

Moa Skans Karlss Jessica Wiklund Daniella Rohnström

Fole skolan, Snöleoparderna

Ebba Sundström Nova Nyström Sebaztian Lindström

Dalhem skolan, Pokerface

My Ahlgren Anna Hallbom Wilma Cedergren

Fårösund skolan, Hästligan

Fanny Widgren Nanna Greman Line Blochmann Annas

Garda skolan, Fiwa

Alexander Felicia Wilma Ida N

Gråbo skolan, Eldelejonen

Maid Khalaf Elin Jakobsson Oliver Andersson

Hogrän skolan, Bästa Laget

Matilda Persen Ellen Engström Freja Nyström Fanny Runfeldt

Lyckåker skolan, Bästisarna

Ellen K Lynn Nelly B

Lyckåker skolan, Dödskallarna

Tova Ihse Cecilia Karlsson Emma Nilsson

Tjelvar skolan, Döskallarna

Sanna Stärner Viktoria Bongenhielm Ida Banishoraka

Årskurs 3 Sorkar 2110 m (60 deltagande lag)

1 Allé skolan, Hitta Rätt

Viktor Ahlén Leonard Broström Isac Lindblad 18:04

2 Athene skolan, Lill Araberna

Bartek Mancewicz Linus Lindell Melissa Zacryander 18:10

3 Stånga skolan, HZI

Zebastian Dahlst Herman Kullander Isaac Stenegärd 18:49

4 Fole skolan, Bro SK

Simon Buskas Harald Wiginder Jack Åkerblom 19:02

5 Lyckåker skolan, Bondlurkarna IF

Artur Christofer Adrian Augustsson Oskar Thuresson 19:06

6 Terra Nova skolan, HABBO-Stars

Daniel Oxenwaldt Oskar Strömbeck Melwin Härlinolander 19:36

7 Norrbacka skolan, Supermoneys

Gustaf Mehler Joel Olsson Lukas Lawergren 19:49

8 Lyckåker skolan, Arsenalspringarna

Oskar Andersson Isaac Glifberg Anton Mattsson 19:52

9 Fårösund skolan, Grabbarna Grus

Linus Grönlund Gustav Molander Emil Weinerbrant 19:59

10 V-hejde skolan, Träningsdårarna

Jonathan Ronsten André Gillerfors Albin Österholm 20:05

11 Hogrän skolan, Lastbilsgänget

Viking Sortti Oscar Engström Axel Farinder John Runfeldt 20:35

12 Högby skolan, Kycklingtrion

Wilmer Hallin-J Felix Berggren Johan Westberg 20:42

13 Allé skolan, Alléhjältarna

Tim Jakobsson Rasmus Bjuresten 20:59

14 Allé skolan, Bondlurkarna

Jesper Lundahl Viktor Greveback Karl Nyberg 21:03

15 Kräklingbo skolan, Kräklingbo Kungar

Dahlby Linus Max Schipper Östman Jacob 21:06

16 Sanda skolan, Greenboys

Joakim Olofsson Erik Bladh Dante Salas Wahlberg 22:09

17 Garda skolan, Eldörnarna

Erik Carlsson Lukas Björkman Elias Jakobsson 22:13

18 Lärbro skolan, Falkarna

Elias Pettersson David Hansson Jennifer Gardelin 22:36

19 Terra Nova skolan, The Bezt A.R.A.

Alexander Lindwa Amadeus Lydahl Robert Von Corswant 22:37

20 Tingstäde skolan, Krambjörnarna

Elias Ringbom Robin Johansson Joakim Björkegren 23:04

21 Dalhem skolan, De Två Drakarna

Nils Ahlqvist Jonathan Oliveskog-H 23:26

22 Tjelvar skolan, HOCKEY 4 EVER

Jesper Buskas Oskar Hultgren Gustav Schandl Ozzy Sandsjö 23:53

23 Terra Nova skolan, Supertrion

Oliver F Carlén Adam Rindlaug Noel Stenström 24:21

24 Väskinde skolan, Next Level

Samuel Carl Jonathan Daniel 24:36

25 Lyckåker skolan, Knatte,Fnatte&Tjatte

Malte Rosengren Filip Karlström Johan Fahlén 24:47

26 Havdhem skolan, Snabba Grabbarna

Lukas Wahl Lucas Karlsson Tobias Levander Niklas Levander 25:07

27 Terra Nova skolan, Lightspeed Kids

Jonathan Carlsso Emma Höggren Robin Takac Ludvig Waktel 25:35

28 Öja skolan, Knattarna

Joar Gisslevik Isac Gisslevik Jack Sedersten 25:46

29 Tjelvar skolan, Fire Pigs

Isak Johansson Arvid Sundqvist Rasmus Martis 25:47

30 Högby skolan, Vilse I Pannkakan

Nils Lövgren Hugo Eliasson Tim Johansson 26:24

31 Tjelvar skolan, Speedstone

Noel Westerlund Gustav Thorn Samuel Alvinge 26:35

32 Solklints skolan, Hockeylirare

Henrik Ansin Erik Genit Alex Fredriksson Ohm Jampathip 26:53

33 Gråbo skolan, 3 Dödafåglarna

Nora Tanebring Leo Wikström Shayan Andersson 27:06

34 Gråbo skolan, De Flammande Döskall

William Olsson Samuel Nilsson Mamady Jansson 27:14

35 Garda skolan, H.A.F

Andreas Karlsson Filip Smitterberg Hanna Häggring 27:36

36 Tjelvar skolan, Fire in the hole

Hampus Anton Gustav 28:30

37 Högby skolan, Chimpansens volvo

Adrian Nilsson Christian Nilsson Alexander Nilisson 30:10

38 Garda skolan, Järngänget

Rasmus Funk Anton Kullander Sebastian Öst 30:29

39 Högby skolan, Karlbertils Badrum

Fabian Engström Tom Lindby William Veström 30:54

40 Sanda skolan, Lillsnorrarna46

Julius Nilsson Joel Lassesson Adam Stieglitz 30:56

41 V-hejde skolan, Maj-Gun´S Datanördar

Simon Ahrling Sebastian Lilja 33:04

42 Sanda skolan, Hipphopparna

Cesar Brecevic Samuel Nordvall Kan Pettersson 33:18

43 Norrbacka skolan, Bredbandet

Ludwig Thorell Abbe Åkesson Djeem Nyd 34:18

44 Gråbo skolan, De 3 Kokande Nudlarna

Adam Gottberg Samuel Andersson Misak Khaloja 40:30

 

Årskurs 3 Töisar 2110 m (59 deltagande lag)

1 V-hejde skolan, Amigos

Elin Horn Iza Hillbom Sara Helling 21:02

2 V-hejde skolan, Stjärnorna

Fanny Andersson Maja Gustafsson Annie Svärd 21:49

3 Klinte skolan, Girl Power

Lovisa Hedrén Madelene Nilsson Anna Hansson 24:26

4 Väskinde skolan, Grus I Dojan

Olga Elin Sofie Matilda 24:30

5 Klinte skolan, Running Girls

Emma  Lundmark Alice Höggren Elisa Österdahl 26:36

6 Lyckåker skolan, De Tre Muskutörerna

Ella Petersson Tillie Nordström Vendela Brushane-Nor 26:39

7 Terra Nova skolan, Goldgirls

Elin Engström Filippa Karlström-Wallin Vera Gustafsson 28:04

8 Lyckåker skolan, Äggulorna

Cornelia Karlsso Elin Gynning My Frändestrand 28:27

9 Lyckåker skolan, Dream Team

Jennifer Larsson Beatrice Yxfeldt Stephanie Karlsson Jessica Petersso 28:42

10 Havdhem skolan, Superligan

Aina Bergman Emelie Levander Vakant 28:46

11 Fårösund skolan, Apraparna

Ebba Kellström Frida Erlandsson Jacob Bengtsson 29:19

12 Gråbo skolan, Superstars

Tilde Gottberg Alicia Lundblad Erika Wallin 29:47

13 Klinte skolan, Blixtrarna

Annie Sahlsten Elin Södergren Amand Larsson 30:02

14 Athene skolan, Power LFL

Leon Edlund Fanny Andersson Linn Persson 30:06

15 Allé skolan, Aldrig Vilse

Ellen Lapiolahti Lovis Ahlqvist Linnea Westberg Ida Widerström 30:54

16 Öja skolan, Tjaba Tjena Hallo

Cornelia Sjödoff Adam Hallenbring Tilde Olofsson 31:47

17 Athene skolan, RNRP

Lilli Ejdertun Felicia Budin Elsa Uddin Tova Jakobsson 31:50

18 Garda skolan, FG-Brudar

Anna Karlsson Jennelie Smitterberg Sofie Häggring 31:54

19 Allé skolan, Carpe Diem

Myra Carlen Cornelia Enström Vendela Säldemar 32:35

20 Tjelvar skolan, De Springande 1:Orna

Maja Ronsten Elin Thaning Hanna Klang 33:08

21 Eskelhem skolan, Guldkorna

Alma Suders Jessica Thomsson Norah Ekbladh 33:17

22 Athene skolan, Tesacs Fight

Thea Brusk Oldre Caroline Holmer Saga Nilsson 33:18

23 Terra Nova skolan, Springande Kottarna

Tilda Björkander Moa Olsson Wilma Widange 33:19

24 Lyckåker skolan, No Name

Agnes Mellin Emma Levin 33:31

25 Allé skolan, Bullarna

Elsa Ericsson Ida Friberg Lisa Zetterström 35:13

26 Lyckåker skolan, Jordgubbarna

Olivia Hedenstei Vilma Nevala Dea Gerkens 35:14

27 Norrbacka skolan, LOLLIPOPS

Wilma Roswall Alba Nydahl-Müller Klara Fahlin Sandra Svensson 36:46

28 Vänge skolan, Ninja Hamstrarna

Ebba Nyberg Neimi Jansson Ida Rasmusson 37:20

29 Lyckåker skolan, high school musical

Klara Jotoft Felicia Jonasson Agnes Eriksson 40:09

30 Fårösund skolan, Fina Fräcka Flickor

Kristina Karlstr Mickaela Malmqvist Julia Lindell 41:37

31 Tingstäde skolan, Genihästarna

Emelie Bjuqvist Johanna Torndahl Nadja Calamnius 44:55

32 Tjelvar skolan, Colaspringarna

Matilda Selander Clara Hassborg Lina Jansson Solnes 46:57

33 Gråbo skolan, Gråboblixtarna

Raymon Secka Olivia Pettersson Fabian Karlsson 47:51

34 Lyckåker skolan, Snyggingarna

Nelly Lindqvist Maja Kolmodin Maja Enström 48:54

35 Lyckåker skolan, Hannah Montana Laget

Sara Jernberg Alice Gardell Tova Medqvist 49:10

36 Högby skolan, Skinande Solar

Lisa Sandsjö Liv Sundblad Linnéa Andersson 50:10

37 Sanda skolan, Pinglorna

Anna Tofftén Wendela Åkerbäck Peggy Beijer 51:37

38 V-hejde skolan, SMS-Tjejerna

Sara Ekedahl Matilda Boklund Fanny Norrby 52:15

39 Montessori skolan, Superfåglarna

Miranda Blomqvis Almy Kjellberg-Olofsso Millie Karlsson 52:20

40 Solklints skolan, Godismonstren

Ida Eriksson Olivia Hallin Joline Broman 53:29

41 Allé skolan, Korparna

Annie Hallgren Jonna Johansson John Söderström 54:07

42 V-hejde skolan, Djur-Räddarna

Frida Jespersson Hanna Karlsson 55:24

43 Gråbo skolan, Sångfåglarna

Linn Eriksson Felicia Karlsson Ornella Nishemezwe 56:28

44 Athene skolan, Run Power

Matilda Palmgren Vendela Werkelin Lovisa Samuelsson Hanna Johansson 59:08

45 Tjelvar skolan, SUPERTJEJERNA

Moa Eklöf Julia Larsson Alexandra Holmstedt 1:00:43

46 Solklints skolan, E.W.I

Elin Petersson W Wilma Ahlvin Izabell Mårtensson 1:04:52

47 Stånga skolan, Cola Brudar

Ingrid Bosarfve Anja Pettersson Ebba Fredriksson 1:05:16

48 Dalhem skolan, De Tre Treorna

Amanda Cederlund Minna Ganström Cecilia Steffenburg 1:06:09

49 Gråbo skolan, Girl Power

Evelina Nilsson Frida Dahlberg Nikki Björklund 1:16:35

 

Årskurs 4 Sorkar 2490 m (44 deltagande lag)

1 Lyckåker skolan, Jannes Elit Spurtare

Albin Pettersson Rickard Engström Joel Levau 26:16

2 Garda skolan, Lucky Boys

Nils Erlands Gabriel Randleff Svante Melander Jokim Klasén 27:19

3 Garda skolan, The Troopers

Johan Ahlmark Oliver Nicklasson Emelie Jakobsson 27:34

4 Terra Nova skolan, We Never Run Alone

Jonathan Hultén Gustav Wessberg Simon Carlqvist 27:57

5 Kräklingbo skolan, The Loosers

Andreas Martinss David Levin Karin Eklund 29:04

6 Väskinde skolan, The Dudes

Andreas Elofsson Eric Jacobsson Arwid Wikström 29:21

7 Allé skolan, MOE`S

Oscar Owen-Bergm Märtha Andersson Emil Svedjer 29:48

8 Norrbacka skolan, Kottegrisarna

Natan Åberg Fredrik Ekelöf Dennis Rohnström Niklas Lindberg 30:24

9 Klinte skolan, No Name

Daniel Holmqvist Maria Holst 31:23

10 Terra Nova skolan, Terra Nova Kompassen

August Magnusson Linus Andersson Anton Håkansson 31:55

11 Väskinde skolan, Coola Grabbarna

Rasmus Persson Jesper Rydberg Daniel Torndal 32:10

12 Eskelhem skolan, Virvelvinden

Victor Axel Oscar 33:55

13 Fole skolan, E.L.A.N

Elin Lundin Anton Nilsson 34:22

14 Solberga skolan, The Lions

Martin Hocaogiu Jonathan Wall William Sjöberg 35:31

15 Lyckåker skolan, Ägg & Beacon

Truls Filip Söderdahl Jonathan Wessman 35:41

16 Havdhem skolan, Sorkar Som Orkar

William Snöbohm Samuel Käldare Ludvigchristoffersso 35:47

17 Sanda skolan, The Three Hunters

Alexander Runfel Samuel Kåring Gustav Liepa Åström 38:23

18 Solberga skolan, The Runners

Axel Starck Samuel Svendén 38:53

19 Endre skolan, Kexen Med Choklad

Axel Malmberg Christoffer Wikström Mikael Spolander Erik Svensson 39:12

20 Endre skolan, G-Unit

Adrian Cedergren William Robertson Kevin Malmberg 41:27

21 V-hejde skolan, Permobillaget

Edvin Enequvist Adam Smedberg Erik Back 41:38

22 Sanda skolan, Kalle, Långben O Mus

Simon Andersson Lukas Johansson Hugo Bohman 41:41

23 Athene skolan, The Bloddy Boys

Dennis Johansson Malte Hegg Erik Lindgren 42:40

24 Högby skolan, Tre Pantade Pirater

Felix Sellin Alex Johansson Hugo Nordvall 43:43

25 Roma skolan, Salta Kexen

Joakim Nilsson Odd Runfeldt Svante Allgulander 43:49

26 Väskinde skolan, Väskinde Giants

David Karlkvist William Magnusson Tobias Jonsson Joakim Larsson 46:02

27 Havdhem skolan, The Munkers

Leonard Fröling David Lindgren Gustav Mattsson 48:30

28 Endre skolan, Everybody Get Up!

Ken Malmberg Edvin Lindberg-Winarve Vakant 48:33

29 Lärbro skolan, Kolaburkarna

Jonathan Nyberg Trixie Hellström Moreus Röcklinger 50:32

30 Solklints skolan, We All Run For Fun!!

William Hillblom Hugo Bingström Jonathan Mattes 52:23

31 Lyckåker skolan, The Golden Guys

David Felix Elias 57:11

 

Årskurs 4 Töisar 2490 m (35 deltagande lag)

1 Dalhem skolan, Superälgarna

Michaela Ahlgren Anna Carlsson Saga Berg Thorson 25:56

2 Vänge skolan, Vänge-Korparna

Rebecka Magnusso Nelli Sigrén Amanda Fahlstedt 27:01

3 Lyckåker skolan, Girls Of Roses

Alma Jolby Fia Bergström Joy Andersson 27:47

4 Lyckåker skolan, Fyrlingarna

Moa Gustafsson Alice Jacobsson Emma Gottfridsson Julia Jakobsson 28:47

5 Hogrän skolan, Hogrän

Helena Hansén Ingrid Rodebjer Isabella Hallin 28:53

6 Solklints skolan, Trillingarna

Ellen Wennerberg Fanny Lövgren Emma Hillblom 28:54

7 Garda skolan, Jetix

Ella Ternström Johanna Lervik Bella Nilsson Oskar Thorén 29:17

8 Norrbacka skolan, 4klövern

Emmy Maja Bark Yasmine Sanna 29:33

9 Eskelhem skolan, Festisarna

Linnéa Dahlström Alma Nero Klara Rödén Felicia Olsson 30:16

10 Väskinde skolan, The Winners

Mathilda Romin Maja Steen Louise Holmedahl Vilma Claesson 30:52

11 Dalhem skolan, R.E.A På Rusta

Emma Berg Rodica Lövdahl Annie Rundby 32:00

12 Klinte skolan, Knattarna

Maia Emelie Robin 32:52

13 Garda skolan, The Body Shop

Maja Andersson Maja Pettersson Klara Seigerlund 33:29

14 Havdhem skolan, Fotbollarna

Wilma Hult Emeline Karlsson Samuel Hederstet 33:36

15 Havdhem skolan, Mamma Mia Pia

Jasmine Mattsson Linnea Pettersson Kim Nygren 34:01

16 Högby skolan, Superstars

Anna Klintbom Moa Sandström Felica Forsling 34:36

17 Allé skolan, Superstjärnorna

Agnes Flemming Nora Fernholm Madelene Brobäck 37:08

18 Solberga skolan, The Rockstars

Amanda Wiman Emma Löfqvist Victoria Bandelin 37:38

19 Solberga skolan, So Popstar

Natalie Vigström Rebecca Brolin Rayan Reslan 39:34

20 Solklints skolan, Vi Är Inte Bittra

Julia Olsson Linnea Östervall Sarah Holmstedt 40:50

21 V-hejde skolan, Kuta & Spring

Alice Söderholm Stina Svärd Maja Gillros 41:10

22 Roma skolan, Fallen Angels

Astrid Ekdahl Joahanna Kahlqvist Isa Brucesson 41:22

23 Högby skolan, The Heroes On Gotlan

Henrietta Jakobs Jennifer Olsson Phlippa Lönning Felicia Forsling 41:52

24 Solberga skolan, E.M.T

Malak Reslam Tove Montelin Emma Blomqvist 42:20

25 Lyckåker skolan, Lyckansspringare

Alicia Stenmark Jennifer Gahne Wilma Olsson 43:35

26 Solberga skolan, Diamanttjejerna

Sofia Johansson Vendela Thörnqvist Amanda Törnqvist 43:36

27 V-hejde skolan, De Tre Små Trollen

Ebba Erixon Frida Pettersson Albin Malmberg 47:57

28 Solberga skolan, Växtätarna

Tyra Levin Alma Dahlström Wilma Thurell 50:13

29 Lyckåker skolan, Jannes Änglar

Emma Lagerström Clara Nilsson Matilda Cubillos 1:1:16

 

Årskurs 5 Sorkar 2930 m (20 deltagande lag)

1 Väskinde skolan, Moving Matrix

Casper Lindby Mattias Wihlborg Amadeus Hansson 23:53

2 Havdhem skolan, Löpmagarna

Lukas Pettersson Vidar Funkquist Max Lagergren 26:26

3 Lyckåker skolan, Kebab

Alex Backeus Herman Christoffersson Herman Möllerström 30:17

4 Allé skolan, Team Killers

Leo Unnermark Josef Söderling Elliot Takavarasha 30:29

5 Fole skolan, GGT

David Andersson Philip Andersson Rasmus Hallström 33:08

6 Dalhem skolan, Girlpower

Christoffer Smed Anton Vistrand Emelie Karlsson Tove Rönnbäck 33:11

7 Gråbo skolan, The Map

Anton Wigström Martin Klintberg Philip Duckert-Karls 34:25

8 Solberga skolan, JJGI

Gabriel Ribaut Jakob Nilsson-Ekman Isabella Trennestam Julie Morken 39:41

9 Montessori skolan, Montessorikillarna

Adam Pettersson Lucas Karlsson Friedel Weiser 44:35

10 Lyckåker skolan, GCV

Gustav Turesson Carl Arvidsson Viktor Hallin 48:16

11 Dalhem skolan, Afrorunners

Rasmus Hansson Niklas Weimer Robin Cederlund 54:39

12 Solklints skolan, Solklintsorkarna 5

Rasmus Lundgren Rasmus Kippel Jesper Karlsson 1:1:06

13 Dalhem skolan, The Noobs

Joel Ganström Rasmus Ekman Henrik Liljegren 1:04:06

14 Lärbro skolan, Ploppisarna

Erik Olsson Oliver Lindstedt Aron Kloth 1:08:45

 

Årskurs 5 Töisar 2930 m (26 deltagande lag)

1 Norrbacka skolan, The Hackers

Olivia Ullberg Lovisa Berlin Klara Fohlin 25:52

2 Gråbo skolan, Tre Snabba Sniglar

Julia Wilson Hanna Olai Viktor Ahlmgren 30:10

3 Lyckåker skolan, Guldkompassen

Tyra Mellin Elin Johnsson Fanny Englund 30:16

4 Allé skolan, De Springande Gympad

Freja Ahlen Agnes Ljung Erik Lundahl 33:45

5 Fårösund skolan, K.K.E

Cornelia Kalströ Ida Kellström Ellinor Eriksson 34:25

6 Stånga skolan, Lindy

Lina Olofsson Lina Larsson Mindy Hadland Nellie Jakobsson 34:58

7 St Hans skolan, Lidingökämpen och CO

Alice Pettersson Elin Sjöberg Katarina Tronét 37:38

8 Allé skolan, The Girlpower Run

Julia Markström My Sandgren Minna Litzén 38:05

9 Solberga skolan, Smurfarna LRZ

Zamira Clason Linnea Holmstedth Ronja Fröberg 38:53

10 V-hejde skolan, Rock´N Roll Girls

Angelica Keijser Moa Ronsten 39:54

11 Solberga skolan, Kartoffel

Saga Enström Jelena Saric Tintin Hansson 41:07

12 Norrbacka skolan, Supersnabbasniglarna

Julia Nilsson Vendela Mehler Louise Lindberg 42:29

13 Lyckåker skolan, Sångfåglarna

Emelie Fredrikss Klara Karlsson 42:44

14 Öja skolan, Dynermiterna

Elin Sedersten Max Hallenbring Felicia Boberg Elsa Hägglöf 43:58

15 Norrbacka skolan, Glöm Inte Oss!!!

Ellen Sandström Hedda Dahlström Hanna Fahlin 46:48

16 Roma skolan, My Little Ponys

Amanda Rasmussen Emma Karlsson Filip Johansson Nord 49:30

17 Gråbo skolan, Adrenalinkickarna

Helina Özyurt Isabel Pettersson Emma Öhman 50:48

18 Solklints skolan, Solklintstöisarna 5

Alicia Fogelberg Kerstin Lundin Agnes Lindholm 55:18

19 Väskinde skolan, Ringins

Louise Andersson Jennifer Thomsson Julia Livemo 58:04

20 Stånga skolan, Snabb Barn

Sigrid Sjöholm Petra Österberg Matilda Holgersson 59:13

21 Stenkyrka skolan, Meatloaf

Lisa Hellenberg Tanja Björkegren Minna Horwitz 1:15:20

 

Årskurs 6 Sorkar 3120 m (11 deltagande lag)

1 Norrbacka skolan, Slavar Och Prinsessa

Malte Åberg Ellinor Vejlens Johannes Fritz 23:22

2 Kräklingbo skolan, Fantastic 4 (Minus1)

Björn Thomsson Fredrik Levin Tim Palmgren Sandling 24:35

3 Athene skolan, Natta & Co

Christina Assars Nathalie Persson Frej Hägg 28:25

4 Terra Nova skolan, Fastrunners

Simon Holm Gustav Strömbeck Håkan Lövkvist 28:33

5 Väskinde skolan, Cheta Girls

Christoffer Ande Rasmus Hägglund Daniel Alverbro F Olli Johansson 30:34

6 Fole skolan, Zjp

Zackarias Hillbo Josef Wiginder Pehr Hansson 36:12

7 Solberga skolan, Superfåren

David Jakobsson Axel Lindberg Nils Silfvergren 39:37

8 Hogrän skolan, Ruten Macka Med Ägg

Petter Rodebjer Gustaf Lavergren Joel Häglund 48:32

9 Stenkyrka skolan, The Three Pirates

Matilda H Bolin Simon Strate Trine Cederblad 1:02:03

 

Årskurs 6 Töisar 3120 m (16 deltagande lag)

1 Athene skolan, Muffins Med Strössel

Agnes Carlsson Vanessa Werkelin Ebba Karlsson 26:16

2 Solberga skolan, Tarzansdjungelpatrul

Linda Holmström Agnes Kolmodin Ebba Henriksson 26:31

3 Norrbacka skolan, Picka Pickas

Sofie Ljungqvist Hannah Mellin Linnea Rosvall 32:05

4 Fårösund skolan, The Gangsters

Elisabeth Hellst Agnes Erlandsson Olivia Nilsson 34:02

5 Solberga skolan, PMAD

Sofia Andersson Sara Edman-Glas Victoria Gahm 37:13

6 Väskinde skolan, Vi Vet Inte Vad Vi S

Ebba Ruthström Johanna Björkander Annie Hjerthén 38:02

7 Solklints skolan, Non-Stop

Leia Broman Olivia Linder Estelle Laakso 38:07

8 Allé skolan, Anders Virrhönor

Anna Oscarsson Elfrida Svedjer Sara Nyberg 40:35

9 Norrbacka skolan, Skogsmullarna

Matilda Johansso Viktor Schager Diana Sabou 40:54

10 Athene skolan, Fab Mull-Gull

Nora Dahlberg Sara Eklund Malin Warodell 44:06

11 Stenkyrka skolan, The Rocking Pancakes

Jenni Johansson Irma Svensson Amanda Norberg 51:40

12 Fole skolan, FHIS

Ida Hoas Hanna Björklund Sara Magnusson 51:55

13 Lärbro skolan, Piggelins

Emma Ekström Malin Johansson Emma Ahlin 1:37:06

 

Årskurs 7-9 Sorkar 3630 m (3 deltagande lag)

1 Solberga skolan, Vi Älskar Chips

Cornelia Hansson Emil Vejlens Johannespedersen 26:49

2 Roma skolan, Bananskal Vs Citronk

Mikael Gardelin Albert Askengren Simon Kappel 34:13

 

Årskurs 7-9 Töisar 3630 m (5 deltagande lag)

1 Roma skolan, 3 Rullande Ramar

Stephanie Anders Mikaela Rönnbäck Linn Möller 36:46

2 Roma skolan, Jens Änglar

Viktoria Nygren Alice Olsson Jens Carlsson 38:43

3 Solberga skolan, Kartsmartarna

Kendra Härlin Amanda Ahlin Edith Sandström 44:40

4 Solklints skolan, Elins Änglar

Elin Friström Olivia Broman Viktoria Bingström 1:06:31

Gotland.net

Blåljus - senaste nytt om brott och olyckor


 

Valet204


webb-tv Almedalen.net

Almedalen.net

FRÅGAN

Har du badat någon gång i sommar?

Ja.
Nej.

Alltid aktuell webb-tv

Månadens bild


Lokala nyheter i mobilen: mobil.helagotland.se


Tipsa oss! tips@helagotland.se 0498-202460

Om tipsfunktionen>>


GT-klotet 2014

Wahlgren nyfiken på...


Läsa dagens tidning? Klicka nedan!


Gotlands Allehanda som e-tidning

Gotlands Tidningar som e-tidning
Charter
LMS
Hotel
Länk till gotland.net

Webbkameror

Länk till Gotlands Medias läsarpanel
Tyck till om det redaktionella innehållet och om annonser i GA, GT och på helagotland.se






Idag serveras: